Energetické ignorantstvo a pár desiatok špekulantov

Autor: Ján Otčenáš | 22.12.2010 o 9:41 | (upravené 22.12.2010 o 10:53) Karma článku: 4,59 | Prečítané:  1163x

Obnoviteľné zdroje a ich rozvoj je momentálne téma, ktorá na Slovensku rezonuje. Žiaľ, nešťastne uchopili túto tému politici so zrejmou snahou vytĺkať z nej preferencie a hlasy voličov.

Pán minister hospodárstva Miškov sa minulý týžden v médiách vyznamenal. Na tému médií ohľadom obnoviteľných zdrojov a v súvislosti s prijatím novely zákona o obnoviteľných zdrojoch a kombinovaných zdrojoch elektrickej energie sa vyjadril o ľudoch ktorí pracujú a investujú v danej oblasti ako o pár desiatkach či stovkách špekulantov ktorých on podporovať nemieni.

Pán minister zrejme zabudol, že nežijeme v dobách jedného názoru a jednej strany. Žiaľ, potvrdil tým môj predošlý názor, že nie je osoba, ktorá je kompetentná zastávať post ministra hospodárstva. Toto účelové vyhlásenie hodné lídra strany z opačného politického spektra potvrdilo fakt, že keď dochádzajú argumenty nahradia sa urážkami.

Aké posolstvo vlastne pán Miškov ako jeden z čelných reprezentantov súčasnej vlády národu týmito slovami odkázal? Nuž, ak nereprezentoval len svoj vlastný osobný názor, vychádza mi len nasledovné:

 

  1. Buďme len naďalej závislí od ropy, plynu, uránu, surovín ktoré nemáme, ale ktoré s radosťou budeme na "večné veky" dovážať. A že sa niekedy minie? Nevadí, však sa o nás niekto za oveľa drahšie peniaze postará, kto si už dovtedy vybuduje potrebné zdroje a technológie a zázemie.
  2. Táto vláda ako aj tie predošlé kašle na vedecký a technologický rozvoj, na ktorý sama nerozdeľuje dotácie. Ale keby sme žili dodnes v jaskyniach, tak sa asi máme lepšie. A navyše lacnejšie, lebo by sme peniaze asi nepoznali.
  3. Ľudia, chýbal vám už triedny nepriateľ? Tu ho máte, nech máte o čom v krčmách debatovať, kým vás štát robí čoraz závislejšími. Veď novela, ktorú sme Vám schválili a hovoríme o nej ako o záchrannej brzde obmedzuje najmä bežných občanov, ktorí si chceli dať na strechu pár solárnych panelov. A nezávislý volič rozmýšľa inak ako závislý.
  4. V Európe všetci rozmýšľajú zle, len my na Slovensku dobre. Lebo to si ľudia z Európy vymysleli nejaké obnoviteľné zdroje. My tu máme "svoj" plyn, ropu, jadro a starú, 40-ročnú vodu.

 

 

Spomeňte si na slová pána Miškova keď Vám najbližšie vypadne v byte elektrická energia, a nemusí to byť len z politických dôvodov že nám niekto zatvorí kohútik na plynovode. Niekedy oveľa prozaickejšie sa stačí "spoľahnúť" na prírodné živly.

Vzhľadom na vyjadrenie, spomínané v úvode článku, rozmýšľam, či súčasný pán minister hospodárstva skutočne patrí medzi tých pravicových či liberálne zmýšľajúcich. Pretože beh na veľmi krátke trate v prípade strategického smerovania krajiny je behom opačným smerom.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Ľutujem, že som vám zabil brata

Aké ponaučenia sa dajú odniesť zo straty blízkeho?

KOŠICE KORZÁR

Vodárne predali pozemky developerovi. Ich šéf tam kúpil 24 bytov

Hreha: Byty sú moja súkromná vec.

ŠPORT

Rozhodca, ktorý vylúčil Sagana: Potrebujeme video ako vo futbale

Rozhodcovia nemali toľko možností.


Už ste čítali?